O projekte

V prvom rade mi dovoľte predstaviť Vám naše občianske združenie a vysvetliť Vám dôvod vzniku. Ja ako štatutárny orgán občianskeho združenia som dlhé roky pracovala v zahraničí ako opatrovateľka. Stretávala som sa s rôznymi prípadmi, prešla som si aj ich hospice a vždy som sa na Slovensko vracala domov s hlavou plnou smútku, prečo na Slovensku nie je dôstojné miesto pre našich seniorov. Prešla som si práve preto tieto klasické domovy dôchodcov na Slovensku a ostala som nemilo prekvapená. Nemocničné prostredie, žiadna individuálna starostlivosť, žiadna empatia a náplň poslania pracovníkov. 

Preto som sa rozhodla uskutočniť svoj sen a urobiť dôstojné miesto pre seniorov. Zozbierala som všetky svoje úspory, otvorila občianske združenie a kúpila rodinný dom v malej dedinke Stará Voda. Tam práve preto, lebo prostredie je pre našich starkých úplne ideálne. Nádherná príroda, pokoj, pod domčekom hneď kostol. 

Dôchodcovia bývajú často opustení, chýba im spoločnosť niekoho s kým môžu prebrať aktuálne starosti, radosti a práve to nájdu v zariadení Slnečný domov. Na rozdiel od klasických domovov, kde je senior iba číslom, u nás nájdu individuálny prístup a nepretržitú starostlivosť. Pripravené majú doslova domáce prostredie. 

V našom štáte je však ťažké nájsť investora alebo pomoc od štátu. Práve preto som sa rozhodla požiadať Vás o pomoc. Keďže sme sa rozhodli opravovať tento dom svojpomocne, každé euro nám pomôže na prestavbu. Mojou prioritou je vytvoriť na Slovensku miesto aj pre seniorov. Každý ich odstrkuje, ale nikto sa nepozerá na to, že aj my raz budeme starí a k nám sa potom budú správať rovnako alebo ešte horšie. 

Preto Vás chcem veľmi pekne poprosiť o finančnú pomoc pri prestavbe tohto domčeka. Každého z Vás srdečne pozývam pozrieť sa tam, aby ste videli, že skutočne opisujem realitu taká aká je a na nič sa nehrám. Zo srdca Vám ďakujem v mene nášho občianskeho združenia, ale aj v mene seniorov, že spoločne s Vami im pripravíme domáce prostredie, kde budú mať chuť ráno vstať z postele a kde sa budú tešiť z nového dňa.   

Slnečný domov občianske združenie
Prečo práve Slnečný domov?

Pretože spoločne chceme vytvoriť seniorom (ľuďom, ktorí nám dali život a máme im za to každý deň ďakovať) nádherné miesto pre život, kde bude pre nich každý jeden deň slnečným, spokojným a šťastným. Predstavme si malé sociálne zariadenie, kde sú seniori šťastní, cítia sa ako v pohodlí domova, obklopení ľuďmi, ktorí sa o nich starajú s láskou a majú ich radi.

Práve s Vašou pomocou to nemusí byť len predstava alebo sen, ale reálne miesto na dôstojný život pre našich starkých.

Marta Sýkorová, zakladateľka O.Z.

Projekt Slnečný domov

0
izbových jednotiek
0
seniorov
0
kuchynské zariadenia
0
spoločenská miestnosť
0
pracovníkov
0
mesačné náklady