Každý môže zmeniť svet k lepšiemu…

Dlhé roky som sa stretávala som sa s mnohými ľudskými osudmi, ktoré neboli vždy šťastné. No vždy som chcela pomôcť ľuďom nájsť na sklonku života dôvod na úsmev.

Preto som založila iniciatívu Podám Ti ruku, ktorá sa snaží vytvoriť domov pre seniorov, hlavne pre tých osamelých, opustených a deprimovaných zo samoty.

Každý z nás chcel niekedy zmeniť svet. Nie vždy máme na možnosti a prostriedky na to, aby sme zmenili vo svete niečo, čo sa nám nepáči.

Lenže čo by ste povedali, ak by mohlo zmeniť svet iba jediné jedno euro. Aj malými krokmi sa začínajú veľké zmeny.

Pritom, ako som pracovala v zahraničí, som zistila, že starí ľudia trávia jeseň života šťastní, ak sú v prírode, majú okolo seba zvieratá, možnosť sebarealizácie. Vtedy ich život dostával úplne iný zmysel, ako keď boli celý deň zatvorený v malej izbe, ktorá vyzerala ako nemocničná. Alebo čakali sami, kým ich prídu pozrieť deti.

Preto som sa rozhodla zmeniť svet. Zmeniť svet v ktorom je staroba príťažou, svet v ktorom starý človek cíti len úzkosť a smútok.

Zaobstarala som pozemok na to, aby starí ľudia mohli dôstojne tráviť svoju starobu v lone prírody. Zbierka Podám Ti ruku predstavuje aktivitu, ktorou každý z nás môže pomôcť zmeniť svet k lepšiemu. Vytvoriť miesto, kde starnutie bude dôstojné a v šťastí.

Cieľom je vyzbierať 100 000 eur, ktoré budú predstavovať možnosť zrealizovať domov pre seniorov Slnečný domov. V ňom nájdu počas jesene života skutočné slnko.

Nie je ľahké zmeniť svet. No je to možné aj s malým príspevkom od vás. Skúsme spolu zmeniť súčasný model staroby, ktorý nikto z nás nechce prežívať. Vytvorme spoločne miesto, kde staroba bude radosťou. Veď ak čo i len jeden človek bude mať krajšiu starobu, oplatí sa to. Pretože pre takého človeka skutočne zmeníme celý svet.

Pripojte sa k aktivite Podám Ti ruku a poďme zmeniť svet k lepšiemu už dnes. Ak chcete vedieť viac, zavolajte mi a poviem vám všetko.  Moje číslo je  0902 042 879. Ak chcete myšlienku Slnečného domova podporiť finančným darom, budem vám nesmierne vďačná za všetkých ľudí, ktorí v ňom nájdu priestor na dôstojný život v starobe. Prikladám číslo účtu občianskeho združenia, ktoré slnečný domov už začalo realizovať.  IBAN SK98 7500 0000 0040 2526 4609. Ďakujem za každé euro. Spoločne môžeme zmeniť svet aj pohľad na starobu.

Ďalšie články

Staroba nemusí byť jeseňou života

Každý by chcel ostať večne mladý. Lenže zatiaľ sa lekárom ani alchymistom nepodarilo nájsť tabletku večnej mladosti. No podarilo sa nám objaviť recept na prežitie